• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Skarby Danii

Skarby Danii
Północna Europa w większości przypadków jest raczej mało doceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie znajdziemy tam zbyt wielu interesujących atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada bardzo wiele pięknych zabytków oraz innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Ponadto nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

1. Znajdź więcej

2. Przejrzyj

3. Odwiedź stronę

4. Zajrzyj tutaj

5. Sprawdź tutaj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.